Search
Enter Keywords:
Start arrow Z życia Koła arrow rok 2006 arrow Spotkanie Wigilijne
Spotkanie Wigilijne Drukuj E-mail
Nadesłał Wojciech Kamiński   
Thursday, 28 December 2006
SpotkanieWigilijneNasze wędkarskie koło Wołomin nr 21 posiada już swój własny lokal przy ul. Warszawskiej 29 w Wołominie. 15 grudnia podczas uroczystej Wigilii Prezes Koła Krzysztof Wytrykus w towarzystwie znamienitych gości Prezesa Okręgu Mazowieckiego PZW Zbigniewa Bedyńskiego, Burmistrza Wołomina Jerzego Mikulskiego oraz Burmistrza Kobyłki Roberta Roguskiego dokonał oficjalnego otwarcia nowego lokalu. Na wędkarskiej wigilii w wołomińskim kole zebrał się Zarząd Koła, sympatycy i dobroczyńcy naszego koła oraz zaproszeni goście.
    Prezes złożył wszystkim zaproszonym gościom oraz braci wędkarskiej najlepsze życzenia Świąteczne i Noworoczne. Burmistrz Jerzy Mikulski pogratulował wędkarzom nowego lokalu. Zwracając uwagę na liczną organizację jaką stanowią wędkarze w Wołominie, podziękował za wkład wędkarzy w działalność dla dobra społeczności lokalnej. Prezes Okręgu Mazowieckiego Zbigniew Bedyński składając życzenia świąteczne zauważył, iż wołomińskie koło od lat wyróżnia się w okręgu pod względem bardzo dobrych wyników sportowych szczególnie w dyscyplinie spławikowej. Uroczystość uświetnił nasz wędkarski duszpasterz ksiądz Andrzej Zajkowski, który podczas kołowych uroczystości wspiera nas swoim dobrym słowem.
    Jeszcze przed wieczerzą wigilijną Prezes Koła wyróżnił kilku zawodników za osiągnięcia sportowe w naszym kole w postaci specjalnych dyplomów. Nagrodzeni zawodnicy to Krzysztof Bukrak, Andrzej Bukrak, Wojciech Kamiński, Marcin Wytrykus. Za wkład dla mazowieckiego wędkarstwa dyplomami uhonorowani zostali Włodzimierz Kruk, Zbigniew Turek, Krzysztof Wytrykus.
    Po przełamaniu się opłatkiem przy dźwiękach kolęd można było skosztować smakowicie prezentujących się postnych potraw. Szczególnym powodzeniem cieszył się faszerowany jesiotr oraz gotowane raki. Tradycyjnie na stole znalazł się śledź w pierzynce, bigos, pierogi z grzybami oraz sum.
Nie zabrakło owocowego ponczu, herbaty i kawy do ciast i ciasteczek. Tego wieczoru wystawiona była Kronika Koła, w której zbierane są ważne wydarzenia z życia wołomińskiego koła. Można było powspominać o minionym sezonie, tych mniej i bardziej udanych wyjazdach nad wodę.
I tak po mału znowu kiełkuje w nas nowa nadzieja na dobre wyniki w nadchodzącym sezonie.
Relacja zdjęciowa z wigilii w galerii

dalej »

Copyright 2000 - 2004 Miro International Pty Ltd. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Mambo jest wolnym oprogramowaniem rozprowadzanym na warunkach licencji GNU/GPL.